רשלנות רפואית

מדי שנה נפגעים מטופלים רבים, במהלך טיפולים רפואיים

כבני אדם חסרי השכלה רפואית, אנו מפקידים את גופנו, ולעיתים את חיינו, בידי הרופאים השונים. אנו עושים זאת מתוך אמונה שהמוסדות הרפואיים יעשו את המיטב בכדי לשפר את מצבנו הרפואי.
עם זאת, לעיתים רבות מאוד נגרמים נזקי גוף קשים ביותר, כתוצאה מרשלנות רפואית של הרופא, או הצוותים הרפואיים. במקרים קשים, גורמת התרשלות זו למות המטופל או לנכות קשה, והורסים את חייהם של משפחות שלמות.

ניתן היה לחשוב שמדובר במקרים נדירים וחריגים, אולם לצערנו, המציאות שונה. מדי שנה נפגעים חולים רבים מרשלנות במהלך טיפולים רפואיים שונים. על פי מחקר שפורסם בשנת 2016 מדובר בגורם המוות מס' 3 בארה"ב. בהתאם למחקר זה, כ-10% ממקרי המוות בארה"ב, כרבע מיליון מתים, נפטרים מדי שנה כתוצאה מהתרשלות צוותים רפואיים. לאור העובדה שמוות היא הצורה הקיצונית ביותר של רשלנות רפואית, ברור שאירועים אלו נפוצים בהרבה.

רשלנות רפואית
יהונתן מרסיאנו, עו"ד – ייצוג נפגעי רשלנות רפואית
 

מהי רשלנות רפואית?

בניגוד לתפיסה הרווחת, רשלנות רפואית אינה כל "טעות" שנגרמה במהלך טיפול רפואי. בניגוד ל'טעות' שהיא סיכון טבעי לטיפול רפואי, רשלנות היא התנהלות שמנוגדת לפרקטיקה הרפואית המקובלת בהליך הרפואי, שגרמה לנזק. רשלנות מעין זו, יכולה להתרחש במספר רב מאוד של תרחישים, למשל:

חשוב לדעת שגם טיפול רפואי סביר, שבוצע ללא מתן מידע והסברים נאותים למטופל על סיכוניו, וגרם לנזק, עשוי להיחשב כרשלנות רפואית.

משרדנו מסייע למטופלים שנפגעו במהלך טיפולים רפואיים ולמשפחותיהם, ומייצגם כנגד כל המוסדות הרפואיים וחברות הביטוח. אנו כאן בשביל אלו שנפגעו, ואינם יודעים אם נפגעו כתוצאה מסיכונים טבעיים של הטיפול הרפואי אותו עברו, או שחייהם השתנו בשל רשלנות רפואית.

לעורך דין מרסיאנו ניסיון רב של 11 שנים בייצוג נפגעי נזקי גוף ורשלנות רפואית. במהלכן, ייצג עו"ד מרסיאנו בהצלחה מאות נפגעים, עד לקבלת פיצוי כספי גבוה והולם. כל לקוחות המשרד מיוצגים על ידי עורך דין מרסיאנו, וזוכים ליחס אישי וליווי משפטי לכל אורך ניהול התיק, עד לסיומו.

מאחר ולשם בירור עילת התביעה, יש צורך בחוות דעת רפואית איתנה ומבוססת, משרדנו עובד עם מיטב המומחים רפואיים, בכל תחומי הרפואה הרלבנטיים, אשר מייעצים למשרד בתיקים השונים, ומלווים אותם במהלך ניהולם בבתי המשפט השונים.

נפגעתם מרשלנות רפואית? מעוניינים בקבלת ייעוץ ראשוני? השאירו את פרטיכם ועו"ד מרסיאנו ייצור עמכם קשר בהקדם: